Haber

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu aşure dağıttı

Muharrem ayı nedeniyle Bergama’da aşure dağıtımı yapıldı. Bereket, merhamet ve dayanışmanın simgesi olan aşure, Bergama Belediyesi tarafından Yeni Cami önünde vatandaşlara ikram edildi. Bir klasik haline gelen Aşure etkinliği, ellerin semaya kaldırıldığı, Allah’ın bizlere verdiği hediye ve nimetlerin anıldığı bu günlerde yapılırdı. Birlik ve beraberliğin sembolü haline gelen aşure, katılan tüm vatandaşlara ikram edildi.

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, tüm Bergamalı hemşerilerimizin aşurenin hayrıyla bolluk ve bereket içinde yaşamasını niyaz ediyoruz. Aşevimizde hazırladığımız bu aşure ile Bergama Belediyesi Aşevi’nde her gün ihtiyaç sahibi 800 bireye sıcak yemek ulaştırdığımızı siz değerli hemşehrilerimize hatırlatmak isterim. Sağlıklı ve hijyenik koşullarda hazırlanan yemeklerimiz her gün ihtiyaç sahiplerinin kapısına kadar ulaştırılıyor, yüzlerini güldürüyoruz.”

Her gün 2 öğün olmak üzere 1600 sıcak yemek hazırlanarak 800 kişinin ihtiyacını karşılamaktadır. Yemekler belediye grupları tarafından dar gelirli, engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilere sıcak şekilde ulaştırılmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

cungusajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu