Haber

Erzincan, Ardahan ve Ağrı’daki depremzedelere yardımlar sürüyor

Kahramanmaraş merkezli “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenenler için Erzincan, Ağrı ve Ardahan’da yardım seferberliği sürüyor.

Erzincan’da meydana gelen depremin ardından başlatılan yardım kampanyası kapsamında Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından sağlanan 875 yatak ve 500 battaniye yüklü iki tır Malatya’nın Battalgazi ilçesine teslim edilmek üzere yola çıktı.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü çalışanı tarafından toplanan 1 tır için birebir yardım Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü’ne gönderildi.

Vali Yardımcıları Ömer Özbay ve Yunus Emre Temel, depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Valilik koordinasyonunda il genelinde sürdürülen yardım kampanyasına destek verenlere şükranlarını sundu.

Ağrı

Ağrı’daki deprem bölgesinde yardımlar sürüyor.

Valilik ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün (AFAD) koordinasyonunda yürütülen kampanya kapsamında yapılan yardımlar, tır ve tırlarla deprem bölgesindeki illere gönderiliyor.

Ardahan

Ardahan’da yerel halk, sivil toplum kuruluşları ve kurumlar yardımlarını sürdürüyor.

İnönü Mahallesi’nde Kazım Karabekir SporSalonda bulunan AFAD uyum merkezinde toplanan odun, soba, ekmek ve çadırdan oluşan 2 tır sallama bölgesine sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu