Haber

Gaziantep FK, Süper Lig ve Türkiye Kupası’ndan çekildi

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ilde büyük yıkıma neden oldu.

Depremde ağır hasar gören Gaziantep kentindeki gruplardan Gaziantep Futbol Kulübü, görev süresinin geri kalanında Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda yer almayacağını açıkladı.

Böyle bir felaketten sonra artık futbol konuşamayız.

Gaziantep FK’nın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“6 Şubat 2023’te ilimizi ve çevredeki 10 ilimizi etkisi altına alan beyin sarsıntısı felaketinin yaralarını sarmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Böyle bir felaketten sonra artık futbol konuşacak halimiz yok.

Öncelikle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, şu anda ulaşılamayan tüm vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Kulübümüzün tüm bu katı kurallar altında sportif faaliyetlerine devam etmesi mümkün görünmemektedir. Yönetim Kurulumuzun almış olduğu karar ile Gaziantep Futbol Kulübümüz 2022-2023 döneminde Büyük Lig ve Türkiye Kupası maçlarından çekilme kararı almıştır.

Bu deprem felaketinin en kısa sürede şehrimizin ve ülkemizin yaralarını saracağına inanıyor, takviye kuvvetleriyle yanımızda olan herkese teşekkür ediyoruz.

Misafirperverliğin başkenti Gazi şehrimiz, en kısa zamanda tüm futbolseverleri ağırlayacağına ve kırmızı-siyahlı taraftarlarımızla buluşturacağına olan inançla elinden geleni yapmaya devam edecektir.

Saygılarımızla

Gaziantep Futbol Kulübü A.Ş.

Gözden kaçırma TFF, kulüplerin ligden çekilme taleplerini onayladı Haberin Detayları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu