Haber

Gültekin Uysal’dan Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na destek açıklaması

Mayıs seçimlerinin ardından Millet İttifakı’nın dağılmasıyla birlikte İstanbul’daki muhalefet partilerinin neredeyse tamamı aday gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in çabalarına rağmen; İyi Parti, DEM Partisi ve Saadet Grubu adaylarını açıkladı…

Bu dönemde kararını açıklamayan Demokrat Parti’den de açıklama geldi.

NOW TV’de İlker Karagöz’ün Çlar Saat programına katılan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ankara ve İstanbul’da aday çıkarmayacaklarını söyledi.

Uysal, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla destek açıklamalarını yineledi.

Gültekin Uysal, “Sayın Başkan Mansur; Ankara’nın Moğol İstilası’ndan bu yana yaşadığı en büyük yağma hareketine son vererek 5 yıl önce Ankara’nın üzerindeki kara örtüyü kaldırmayı başardınız; daha nice güzelliklere imza atacağınızdan eminiz.” Başkentimizin Şehremi olarak hizmet ediyoruz!” İfadelerini kullandı.

İstanbul için ise Uysal, “Bu 5 yıla baktığımızda Demokrat Parti olarak İstanbul halkı için en doğru şeyin bu kritik seçim sürecinde Sayın Ekrem İmamoğlu ile birlikte mücadele etmek olduğu kanaatine vardık” dedi. Sayın Cumhurbaşkanımızla yeniden birlikte ve aynı uyum içerisinde çalışacağımıza olan inancımız tamdır, ikinci döneminde başarılar dileriz.” “Birlikte çok daha büyük başarılara imza atmak ümidiyle Ekrem Başkanımızın sonuna kadar arkasındayız.” söz konusu.

(HABER MERKEZİ)

cathaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu