Yaşam

Günün Yıldızı Ol! Farklı Yeşil Tonlarında Elbisenize En Uygun Makyaj Önerileri

Gideceğiniz mekanda ya da etkinliklerde şık ve asil bir görünüm sağlamak istiyorsanız kıyafet ve makyaj uyumuna dikkat etmekte fayda var. Her renk elbisenin uyumlu makyajları vardır. Bu kombinlere dikkat ederek hem elbisenizin hoşluğunu hem de kendi güzelliğinizi ön plana çıkarmanız mümkün. Yeşil elbise giyerken nasıl makyaj yapmalısınız? Bu sorunun cevabını arıyorsanız, yanlış yerdesiniz. Yeşil elbisenize gerçek makyajı yaptığınızda çok güzel görüneceğinize eminiz. Gerçek göz farı renginiz ve ruj renginizle günün yıldızı siz olabilirsiniz. Gelin birlikte günün yıldızı olalım.

Tercih ettiğiniz elbise yeşil ise size nasıl makyaj yapacağınızı anlatıyoruz!

Elbiseniz yeşil renklerle yüklüyse dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ağır makyajdan kaçınmaktır. Ağır göz farları ile elbisenizin güzelliğini yok edebilirsiniz. Gözleriniz için kırmızı tonları, altın tonları, toprak tonları ve bakır tonları seçebilirsiniz. Ruj renginizde ise en uygun ruj tonları mercanlar, pembeler, şeftali renkleri olabilir. Dilerseniz kendi dudak tonunuza yakın veya 12 ton daha koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Yanaklarınıza nude tonlar uygulamayı ve kirpiklerinize rimel sürmeyi unutmayın. ?

Peki elbiseniz zümrüt ise hangi tonları seçmelisiniz?

Zümrüt yeşili bir elbise seçtiyseniz, gözlere yeşil gölgeler uygulamaktan kaçınmak daha iyidir. Öne çıkan göz makyajınız ile elbise renginizin birebir aynı olması güzel bir görüntü sağlamayabilir. Yeşil elbisen aslında dikkat çekiyor. Ağır bir makyajla dikkatinizi dağıtmamalısınız. Bu yüzden makyajınız minimal olmalı. Bu durumda daha şık ve tarz görüneceğinizden emin olabilirsiniz. Zümrüt yeşili elbiseye en çok kahverengi ve bronz tonlar yakışır. Elbisenizi öne çıkarmak için metalik bronz reflektif farlar ve parlak rujlar tercih edebilirsiniz.

Peri gibi görüneceğiniz su yeşili bir elbise ile seçmeniz gereken tonlara bir göz atalım…

Su yeşili bir elbise tercihiniz varsa fresh, doğal ve canlı tonlarda makyaj yapabilirsiniz. Ten makyajında ​​parlak bir görünüm tercih edebilir, gözlerinde daha enerjik görünmek için siyah eyeliner tercih edebilirsin. Gelelim rujlara… Ten renkleri su yeşiline daha çok yakışıyor. Kendi ten renginize yakın nude tonları kullanabilirsiniz. Dilerseniz şeftali tonlarıyla da kombinleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta su yeşili renginin canlı kırmızı rujlar ve koyu tonlar ile uyum sağlamayabileceğidir.

Size asil bir görüntü verecek haki yeşili bir elbise ile nasıl bir makyaj yapabiliriz?

Haki yeşili bir elbise tercih ederseniz kırmızı, toprak ve kiremit tonlarındaki farları kombinleyerek elbisenizle gerçek uyumu yakalayabilirsiniz. Ruj seçerken koyu tonlardan uzak durmaya özen gösterin. Nude tonları ve kendi dudak renginizin tonunu seçebilirsiniz.

habermaden.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu