Haber

HEDEP Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Netanyahu hükümetinin politikalarını kabul edilemez buldu

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Kars Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, “Netanyahu hükümetinin yürüttüğü politikalara destek verilmesi kabul edilemez.” söz konusu.

Koçyiğit, TBMM’de Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil, İşçi Partisi (EMEP) Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca Demir ve Filistin İçin İsrail Boykot Girişimi temsilcileriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında, İsrail’in Gazze’ye yönelik devam eden saldırılarını eleştirdi. . Üzülerek takip ettiklerini söyledi.

Gazze’de yaşanan insani trajedinin kaygıları her geçen gün artırdığına işaret eden Koçyiğit, “Bu insani trajedide 6 binden fazla sivil hayatını kaybetti, on binlercesi de yaralandı. İsrail, aralıksız bombardımanlara karşı şimdi kara operasyonuna hazırlanıyor. Bu büyük bir yıkım olacaktır, “Trajedinin daha da büyüyeceğini ve sonunda İsrail’in soykırım yapacağını belirtmek isteriz.” değerlendirmesinde bulundu.

Filistin halkının şu anda açık cezaevinde olduğunu ve ölümle sınandığını vurgulayan Koçyiğit, dünyanın bu duruma sessiz kalmasını kabul edilebilir bulmadıklarını ifade etti.

HEDEP olarak İsrail ile Filistin arasındaki soruna adil bir çözüm istediklerinin altını çizen Koçyiğit, “Geçmişte de iki devletli çözümü savunduk, şimdi de savunuyoruz. Bunun ön şartı olarak İsrail’in geri çekilmesi gerekiyor.” İşgal altındaki Filistin topraklarından BM kararları doğrultusunda 1967 sınırlarına gelinmesi gerekiyor.”nin tüm haklarının tanınması gerekiyor. Bugün Netanyahu hükümetinin izlediği politikalara destek verilmesi kabul edilemez.” dedi.

habercaycuma.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu