Haber

Özel harekat polisleri Kars’ta ‘terör operasyonu tatbikatı’ yaptı

Terör operasyonu tatbikatına Kars’ta her şart ve koşulda görev icra edebilecek şekilde eğitilen özel harekat polisleri (PÖH) katıldı.

Türk Polis Teşkilatı’nın 178. kuruluş yıldönümü münasebetiyle Kars İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri, atış poligonunda gerçekleştirilen eğitimlerde yerli silah ve mühimmatın da kullanıldığı tatbikatlar gerçekleştirdi.

Senaryoya göre bir otobüste terörist olduğu öğrenilen ekip, operasyon düzenledi. Otobüs, “Ejder” ve “Kirpi” tipi zırhlı araçlarla durduruldu.

Ekipler, otobüsü denetimli bir şekilde çevreledi ve aldıkları güvenlik önleminin ardından otobüsteki zanlıları etkisiz hale getirdi.

Atış teknikleriyle gerçek mermilerin kullanıldığı tatbikatta araziyi tarayan ekiplerin operasyonu gerçeği netleştirmedi.

Görevlerini titizlikle yerine getirirler

Kars’ın zorlu coğrafyasında görev yapan PÖH’ler, mesleğe başlamadan önce aldıkları zorlu eğitimlerin ardından kentteki terör olayları başta olmak üzere riskli operasyonlara katılıyor.

Birçok operasyona “vatan söz konusu, gerisi detay” anlayışıyla katılan özel harekât polisleri, halkın huzuru ve güvenliği için görevlerini titizlikle yerine getiriyor.

Yıl boyunca şehirdeki atış poligonunda uzun namlulu atış ve keskin nişancı eğitimlerine devam eden, otobüslere ve binalara yönelik operasyonlar gerçekleştiren özel harekât polisleri, bu eğitimler ve tatbikatlar sayesinde her an göreve hazır durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu