Haber

Polonya Başbakanı Morawiecki: Kaliningrad bölgesi ile sınırda güvenliği artırıyoruz

Polskie Radio tarafından bildirildiği üzere, ülkenin kuzeyinde RusyaPolonya Başbakanı, Polonya sınırına yakın Bartoszyce kentini ziyaret etti. Mateusz Morawiecki, KaliningradBölgede ve uç noktalarda güvenlik önlemlerinin artırıldığını söyledi.

Morawiecki, yetkililerin “fiziksel ve elektronik güvenlik” sağlayacağını ve “sınır muhafızları ve tüm hizmetlerin” varlığını artıracağını söyledi. “Polonya-Belarus sınırında yaptığımız gibi güvenliği sağlayacağız. Burada modern birlikler ve modern silahlar konuşlandırılarak bölge sakinleri için daha fazla güvenlik sağlanacak.”ifadeleri kullandı.

Rusya’nın Ukrayna’daki askeri operasyonunun başlamasından bu yana, Polonyalı yetkililer defalarca sınır güvenliğini iyileştirme planları olduğunu açıkladılar. Polonya İçişleri Bakanı Mariusz Kaminski 18 Nisan’da bir açıklama yaptı. Polonya-Rusya sınırında elektronik güvenlik duvarı inşaatıbaşladığını duyurdu

Polonya, Kasım 2022’de Kaliningrad bölgesi ile olan sınırında süreksiz bir dikenli tel örgü inşaatına başladı. Şubat ayında Varşova, çite anti-tank demir kirpi de dahil olmak üzere ek tahkimatlar kurdu.

muratpasahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu