Teknoloji

sahibinden.com’un hacklendiği iddia edildi

Daha önceki gün Getir ve BiTaksi’de büyük veri sızıntısı olduğu iddiaları ortaya atılırken, bugün bir başka dev hakkında bir paylaşım daha yapıldı. sahibinden.com hacklendi, yaklaşık 60 milyon kullanıcının verileri.iddia edilen sahiplik.

Bir hacker forumunda yapılan bir paylaşımda ele geçirileceği belirtilen verilerden bir örnek de paylaşıldı. Gönderiyi paylaşan kullanıcı 100 teşekkür mesajı alırsa tüm verileri paylaşacakönerildi.

sahibinden.com tarafından hacker forumunda paylaşıldı:

“Türkiye’nin en çok ziyaret edilen sitesinde yaklaşık 60 milyon kullanıcının ad, soyad, telefon numarası ve e-posta adresi gibi değerli verilerini paylaşıyorum. Yıllık 250 milyon dolar gelirlerinin büyük bölümünü oluşturan kurumsal üyelerin bilgileri, aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

Bu gönderinin altına 100 teşekkür mesajı gelirse tüm üyelerin bilgilerini paylaşacağım. 250 teşekkür mesajı gelirse sitenin kullanıcı bilgilerini sqlite formatında paylaşacağım. Parolalar SHA1 algoritması ile şifrelenir, bu nedenle parolaları kırmak için madencilik çiftliğine (birçok ekran kartı olan sistem) ihtiyacınız olabilir.

Bu verileri neden ücretsiz olarak paylaşıyorum? Geçen yıl Antalya’da baktığım evin fiyatı bu site sayesinde dolar bazında ikiye katlandı! Artı, güvenlik açıklarını ücretsiz olarak ortaya çıkarabileceğimi söyledim ama e-postamı okudular ve umursamadılar. Güvenlik açısından bu kadar rezalet bir site görmedim.”

Ele geçirildiği iddia edilen bilgiler:

  • Ad Soyad
  • Telefon numarası
  • e-posta adresi
  • Kurumsal hesaplara ilişkin bilgiler

Henüz sahibinden.com’dan bahisle ilgili bir açıklama yapılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu