Haber

SunExpress, deprem bölgesi gidiş ve geliş seferlerini ücretsiz yaptı

SunExpress, 13 Şubat 2023 tarihine kadar Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Malatya ve Mardin’e çift yönlü tüm iç hat uçuşlarını ücretsiz gerçekleştireceğini duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak girişimi SunExpress, deprem bölgesindeki iller için seferlerini ücretsiz hale getirdi.

SunExpress, arama-kurtarma ve sağlık gruplarının deprem bölgesine en kısa sürede ulaştırılması amacıyla resmi kurumlarla koordineli olarak düzenlediği özel seferlerine de devam ediyor.

Şimdiye kadar 42 özel uçuş gerçekleştirerek arama kurtarma ve sağlık ekiplerini bölgeye taşıyan SunExpress, bu özel seferlerin dönüş seferlerinde de depremden etkilenen vatandaşları tahliye ediyor.

Bu kapsamda 3 bin 500’den fazla vatandaş bölgeden tahliye edildi.

Uzatılmış bilet değiştirme ve iptal hakkı, artırılmış bagaj hakkı

Verilen bilgiye göre şirket, başta AFAD olmak üzere tüm resmi yetkili kurumlar aracılığıyla aldığı yardımların deprem bölgesine ulaştırılması amacıyla yurt içi ücretsiz kargo hizmeti vermeye devam ediyor.

SunExpress, 21 Şubat 2023 tarihine kadar Adana, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Malatya, Mardin, Kars, Kayseri, Samsun, Trabzon ve Van çıkışlı/varışlı tüm iç ve dış hat uçuşlarında ücretsiz bilet değiştirme ve iptal hakkı sunuyor.

Bilet değişiklik işlemleri www.sunexpress.com web sitesinden veya taşınabilir uygulamadaki “Rezervasyonlarım” adımından yapılabilir. Bilet iade işlemleri, biletin satın alındığı satış kanalı üzerinden gerçekleştirilebilir.

SunExpress, yolcularına deprem bölgesine yapılan uçuşlarda bilet tarifelerinde geçerli olan bagaj haklarına ek olarak ek bagaj hakkı da sağlamaktadır. Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Malatya ve Mardin çıkışlı ve çıkışlı iç hat ve dış hat uçuşlarında, 21 Şubat 2023 tarihine kadar geçerli olmak üzere, bilet tarifesinde belirtilen bagaj hakkına ek olarak 15 kilogram ücretsiz bagaj hakkı sunulmaktadır.

habervarto.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu