Haber

Togg fabrikasında grev: 2 aydır maaşlarını alamayan taşeron işçiler iş bıraktı

bursaTOGG fabrika şantiyesinde çalışan taşeron işçiler, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle greve gitti.

Büyük bir ihtişamla lanse edilen ve yollara düşen yerli otomobil Togg’un Gemlik’teki fabrikasında kriz çıktı. Müteahhit Yapı Merkezi firmasının taşeronu Anel Elektrik ve Sinay Enerji bünyesinde fabrika şantiyesinde çalışan İnşaat ve Yapı İşleri Sendikası’na (İYİ-SEN) üye işçiler, kazanlarını alamadıkları gerekçesiyle kazanı kaldırdılar. 2 aylık maaşlar.

İŞÇİLER AÇIKLAMA YAPTI

İşçiler tarafından yapılan ve İYİ-SEN’in sosyal medya hesabından yayınlanan açıklamada, “Biz İYİ-SEN üyeleri olarak TOGG fabrika şantiyesinde çalışan müteahhit Yapı Merkezi’nin alt işvereni Anel Elektrik ve Sinay Enerji bünyesinde çalışan inşaat işçileriyiz. .Bugünden itibaren ödenmeyen maaşlarımız için greve gidiyoruz.İki “Aylardır ödenmeyen maaşlarımızın ödenmesini istiyoruz. Buradan tüm yetkililerle çalışmaya devam ediyoruz. İnşaat işçileri köle değildir” denildi.

12 ÇALIŞAN kovuldu

İnşaat ve Yapı İşleri Sendikası’ndan Hasan Kırılım, iş yavaşlatma ve grev kararının ardından Anel Elektrik ve Sinay Enerji’nin 12 çalışanının iş sözleşmelerini fesh ettiğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu