Haber

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay İki Bayramı Birlikte Kutladıklarını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “iki bayramı bir arada” kutladıklarını belirterek, “710 milyar metreküplük doğalgaz rezervimizi karaya çıkardık. İki bayramı birlikte kutladık ama son haftalara baktığımızda bayram yapıyoruz. neredeyse her hafta.”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ramazan Bayramı münasebetiyle bayram namazını Hacı Bayram-ı Veli Camii’nde kıldı. Oktay, vatandaşlarla birlikte kıldırdığı namazın ardından salavatlar eşliğinde vatandaşlarla bayramı kutladı.

Oktay burada yaptığı konuşmada, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise azaptan kurtuluş olan oruçlu Ramazan ayının artık geride kaldığını belirterek, “İnşallah bütün millet olarak Barış ve dayanışma içinde bir araya geldik.”Depremden dolayı biraz üzgün başladık. Hamdolsun biz millet ve devlet olarak depremzede olan kardeşlerimizin durumlarını iyileştirmeye çalıştık. Son ana kadar devam edeceğiz” dedi.

Türk milletinin Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Oktay, “Hayırlı olsun. Depremzedelerimizin bayramını tekrar ve özellikle kutluyorum. İnşallah deprem bölgesindeki tüm sıkıntılar geride kalır. Millet olarak, ülke olarak, Tüm depremzedelerimizi evlerine kavuşturacağız.”

“İki bayramı bir arada” kutladıklarını belirten Oktay, konuşmasına şöyle devam etti:

“Dün Filyos’taydık. Orada da Türkiye’nin bağımsızlığı yolundaki en büyük adımlardan birini attık. Dün Cumhurbaşkanımız da bu söylentiyi paylaştı. Arada iki bayram kutladık ama son haftalara baktığımızda aslında neredeyse her hafta bir bayram kutluyoruz. Farklı alanlarda çok büyük projelere imza atıyoruz. Umarım bu devam eder. Yüzyıl Türkiye’sinde bambaşka bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz.”

Oktay’ın konuşmasının ardından eşi Hümeyra Şahin ile birlikte vatandaşlardan büyük ilgi gören T10x model Togg aracına binerek yola çıktı. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu